Prostorný dětský pokoj

Místnost pro tento dětský pokoj vznikla spojením dvou menších pokojíků. Zákaznice k nám přišla už s velmi jasnou představou o jednotlivých kusech nábytku i o barevném provedení. Provedli jsme tedy grafický návrh a doladili drobné detaily. A pak zbývalo nábytek už "jen" vyrobit a namontovat.

Pokoj je určen pro 2 děti, kterým vznikl uprstřed velký prostor na hraní. 

Hned vedle dveří stojí dvě identické šatní skříně se šuplíky a nástavci až ke stropu. Dále jsou v pokoji dvě různé komody na hračky či školní pomůcky. V části u okna jsou dva psací stoly. Jeden je se šuplíkovým kontejnerem, druhý je kvůli nedostatku prostoru bez šuplíků.

Také postele jsou zcela rozdílné. Menší postel pro matraci 200 x 90 cm je mírně zvýšená na 90 cm. Přístup k ní je přes pohodlné schůdky se šuplíky. Druhá je pro matraci 200 x 120 cm, vysoká jen 50 cm. Úložné prostory u těchto širších postelí řešíme tak, že za šuplíky necháváme volný prostor po celé délce postele, vhodný na delší předměty jako jsou lyže, hokejky, apod. Tento prostor je překrytý zvedacím víkem z lamina, přičemž zbytek postele je opatřen klasickým dřevěným roštem.

Jako základ si zákaznice vybrala světle šedé lamino U707, které jsme nakombinovali s tmavšími barvami (diamantově šedá U963 a tyrolská modrá U504). Dvířka a čílka šuplíků jsou opatřena zapuštěnými úchyty Nave.
 
Výroba a montáž nábytku do tohoto dětského pokoje stála 120 700 Kč (duben 2024).  
     

Mám zájem o podobné řešení