Palanda s rozšířeným spodním lůžkem s lehce designovými prvky

Při této realizaci přišli zákazníci s poměrně jasnou představou: podél jedné zdi dětského pokoje postavit skříně, které by skýtaly velké množství úložného prostoru a k nim přidat palandu s rozšířenou spodní postelí tak, aby zbylo ještě obstojné místo na pohyb a hraní jejich syna.

Plocha skříní je poměrně velká. Proto jsme volili bílou barvu a bezúchytkové otvírání skříní, díky kterému nepůsobí skříň tak masivně. Plocha dvířek je dále rozbitá otevřenými nikami v jiném než bílém provedení.
Horní lůžko palandy 200 x 90 cm bylo určené pro syna. Spodní lůžko 200 x 120 cm bylo v dané době určeno pro příležitostné přespání dospělého. Pod palandou jsou dva velké šuplíky, které pojmou opravdu velké množství hraček či jiných předmětů.
Součástí palandy byly pohodlné schůdky se šuplíky. Dle přání zákazníka jsme pod jednotlivé nášlapy integrovaly LED pásky. Díky tomuto osvětlení lze v  pokojíčku navodit příjemnou atmosféru nejen  před usnutím.  

Materiál, který jsme použili, bylo lesklé bílé lamino tl. 18 mm v kombinaci s matným laminem U114 (zářivě žlutá) a U732 (prachově šedá). Na šuplících jsem použili zapuštěné hliníkové úchyty.  

Tato realizace proběhla před několika lety. Odhadovaná cena pro rok 2023 by byla cca 125 000 Kč.        

Mám zájem o podobné řešení